Wybierz region

Wybierz miasto

  Słowiański dzień mamy/ Festiwal Nauki PWSZ

  W Miejskiej KNIEI Katarzyna Mikulska
  Maków, ul. Górska/29

  12:00 - 17:00 Sobota, 26 maja

  • Wstęp wolny

  WSTĘP WOLNY
  Wyjazd studyjny do W Miejskiej Kniei Katarzyna Mikulska. Makow, ul. Gorska 29
  Odbędą się dwa warsztaty Mam z dziećmi. Każdy warsztat będzie trwał 2h. Między warsztatami będzie jedno godzinna przerwa na ognisko z kiełbaską i chlebkiem, napojami. Warsztaty prowadzone będą w strojach historycznych.
  1. Mama i dziecko czyli poszukiwacze zwierząt.
  Czas: 2h
  Zapraszamy do przygody ! Nasi przodkowie nie tylko polowali na zwierzęta by je zjeść ale rownież obserwowali je. To pomagało im zrozumieć przyrodę np. gdy dziki od października zbijały się w duże grupy, dużo jadły żołędzi i zbiorow to znaczyło, że będzie sroga zima. Na warsztatach nauczycie się rozpoznawać ślady bytności zwierząt w lesie. Zobaczycie m.in. czym rożni się ślad łapy psa od wilka czy lisa. Dowiecie się jakie zwierzęta bytują w okolicznych lasach, poznacie ich zwyczaje, co jedzą i gdzie śpią.
  2. Mama i dziecko czyli obserwator przyrody.
  Czas: 2h
  Za pomocą zabaw ruchowych i plastycznych poznacie podstawowe zasady zachowania się w lesie. Dowiecie się jak dbać o przyrodę: rośliny, zwierzęta i ludzi. Dowiedzcie się jak rośnie drzewo, a także przy okazji zabaw rozszerzycie i utrwalicie sobie wiadomości na temat zwierząt i roślin polskich.
  WSZYSTKIE WARSZTATY BĘDĄ NAWIĄZYWAĆ DO ŻYCIA NASZYCH PRZODKOW (Słowian)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Święta z Kevinem? Obowiązkowo! A co pamiętasz z tego kultowego filmu? QUIZ